| לפרטים: 054-8009642|לזימון תורים: 053-2171211 | הלילך 18, קומת קרקע, ירושלים 96625 

   תקנון שלנו   


24/7 
מטפלים - גברים
לגברים / לנשים  / לזוגות 

| לפרטים: 054-8009642|לזימון תורים: 053-2171211 | הלילך 18, קומת קרקע, ירושלים 96625                                                          |  תקנון  שלנו   |

מטפלים
 לגברים, לנשים , לזוגות 

24/7

  1. דף הבית
  2. פרחי באך

טיפול בפרחי באךתכונות של טיפול באך

התוצאה של הטיפול במחלות רבות תלויה במצב הרוח של האדם ובמצב מערכת העצבים שלו. טיפול באך מאפשר לך לחסל שליליות, אובדן כוח ולהפוך את המצב הרגשי של אדם לחיובי. אדם רוכש רוגע וביטחון עצמי, ובכך יש לו את האנרגיה להילחם בכל מחלה. תכשירים במקרים נדירים גורמים לאלרגיות ומתאימות לתרופות מסורתיות.

אדוארד באך פיתח 38 תמציות ייחודיות מפרחים וניצני צמחים. כל אחד מהם נועד לתקן מצב עצבני מסוים של אדם. צמחים מוזלפים בכלי זכוכית באמצעות מים ממעיינות הרים. כדי לתת לחליטות תכונות נוספות, הן נשמרות בשמש.

שיטת באך יעילה לאנשים בכל גיל, שכן השפעת התרופות מתונה והדרגתית. ל-Rescue Remedy השפעה מורכבת על גוף האדם. Essence נבחר בנפרד עבור כל מטופל לאחר שיחה ארוכה. ניתן להשתמש במספר אמצעים בו זמנית, שכן סוגים שונים של רגשות שליליים באישיות מתבטאים בדרכים שונות. צריכת תמציות צריכה להיות במעקב על ידי רופא, שכן לאורך זמן, ייתכן שיהיה צורך להתאים את הטיפול. התרופות מסוגלות להקל על מתח, הלם, פחדים, פאניקה ולהחזיר למטופל את העניין בחיים. יתרון חשוב בלקיחת תמציות הוא היכולת לשנות לחלוטין את חייו של אדם, למנוע ממנו תוקפנות ולחשוף את פוטנציאל החיים שלו.

ביוגרפיה של אדוארד באך

ד"ר אדוארד באך, מייסד מערכת הטיפול בחליטות פרחים, נולד ב-24 בספטמבר 1886 בכפר קטן ליד העיר בירמינגהם באנגליה. היחסים במשפחה היו קשים מאוד. מאוחר יותר, א' באך כתב פעמים רבות שאסור להורים להתערב ברצונות של ילדים. להיפך, הם מחויבים לטפח עצמאות, אינדיבידואליות וחופש אצל ילדים כדי שהילד לא יפחד לחשוב ולפעול באופן עצמאי. הוא כתב הרבה על העובדה שבגיל הרך נוצרים סטריאוטיפים במשפחה, שאחר כך צריך להילחם בהם כל חייהם. אביו היה מטיל ורצה שבנו הבכור אדוארד ישתלט על כישוריו, אז הילד החל לעזור לאביו מגיל שש עשרה, ולא הפסיק לחלום על עיסוק רפואי.
ביוגרפיה של ד"ר באך בהיותו עדין מאוד, רק לאחר שלוש שנים של חיים כה אומללים, אדוארד העז לספר לאביו על ייעודו. בהתחשב במצבו הבריאותי, אביו איפשר לו לעזוב את עסקי היציקה ולממש את החלטתו להיות רופא. ביוגרפים של ד"ר באך כתבו שאדוארד הרגיש מאוד אשם בגלל שהוא נאלץ לקחת קצת כסף מתקציב המשפחה בקשר ללימודיו. בגיל עשרים החל ללמוד רפואה באוניברסיטת קיימברידג'.
לאחר שסיים את לימודיו באוניברסיטה בהצטיינות, לקח א' באך מחקר מעמיק של בקטריולוגיה, ועד מהרה, הודות לתוצאות המצטיינות של מחקריו, הוא התפרסם. הוא גילה את הקשר בין מחלות מסוימות לבין מצב המיקרופלורה של המעי. הוא גם הצליח ליצור חיסונים מתאימים.
עם זאת, ד"ר באך לא היה מרוצה לחלוטין מעבודתו וחש שההעלמה הפיזית הגרידא של תסמיני המחלה אינה העיקר. הוא הבין יותר ויותר שבתהליך התרחשותן של מחלות שונות, מצב הנפש של האדם, התואם למחלה זו, משחק תפקיד חשוב. ד"ר באך ממשיך בעבודת המחקר שלו בבקטריולוגיה, אך כעת מזווית אחרת. הוא מגלה שמיקרופלורה מסוימת במעיים מתאימה לא רק למחלה מסוימת, אלא אפילו יותר - לאדם ספציפי לחלוטין עם כל המאפיינים האישיים שלו.
הוא זיהה שבע קבוצות של חיידקי מעיים המתאימות לשבעה סוגי אישיות שונים. בהיותו מכיר את ההומאופתיה באותה תקופה (הוא עבד כבקטריולוג בבית החולים ההומיאופתי המלכותי בלונדון), הוא פיתח תרופות שלא היה צורך להזריק, כמו חיסונים שנוצרו בעבר, אבל אפשר לקחת דרך הפה, מה שהמטופלים אהבו הרבה יותר. הוביל לסיבוכים בתדירות נמוכה הרבה יותר. . שבעת "חוטמי המעיים" המפורסמים הללו מאת ד"ר באך (חוטומים הם תרופות הומיאופתיות) עזרו לאנשים רבים, במיוחד אלה שסבלו ממחלות כרוניות.
עם הזמן, ד"ר באך הבחין כי יעילות הטיפול באף מושפעת מאוד ממאפייני המטופל כאדם. הוא החל לקחת זאת בחשבון, ובמהלך הטיפול התעניין יותר בקשיים הנפשיים שחווה המטופל ועצמו כאדם. אף על פי כן, ד"ר באך לא היה מרוצה לחלוטין מתוצאות הטיפול שנקבע על ידו, הוא היה משוכנע שיש לחפש את חומרי הריפוי היעילים ביותר בטבע הבלתי נגוע.
לשם כך הוא צלל בחיפוש אחר צמחי מרפא שבהם יוכל להחליף את החרטומים שהושגו בעזרת חיידקים. עזרה בפעילות החדשה הזו עבורו היו זיכרונות הילדות שבילה בכפר, כמו גם כוחות התבוננות ואינטואיציה יוצאי דופן. עם זאת, לקח הרבה זמן עד שמצא את דרכו לשיטת טיפול חדשה באנשים.
יום אחד, כשד"ר באך נופש בוויילס, הייתה לו סוג של תובנה. הוא מצא צמחים, שמפרחיהם, ב"שיטת השמש" שהומצאה על ידו, הכין את שלוש חליטות הפרחים הראשונות. אלה היו פרחי ספוג, חוסר סבלנות ואגרומוניות, שמטרתם שיקפו את החרדות והפחדים האופייניים לד"ר באך עצמו. בחליטת פרחי ספוג (Mimuius), הוא אמור לטפל בפחד מהעוני והבדידות; מפרחי Impatiens - התעסקות כואבת וחיפזון, ומפרחי בוקיצה - נטייה לתחושת חובה מוגזמת וכו'. מדבר על משמעות הגילוי שלו לאחר זמן רב, ד"ר באך הגה אגדה המספרת על התכונות של דמויות שונות של טיפוסים אנושיים. כך הדגים ד"ר באך את התגובות השונות של טיפוסים אנושיים ואת הגישה החיובית שתרופות פרחים משחזרות.

אודות תולדות פרחי באך 


היסטוריה של פרחי באך


איחסון הנכון של בקבוק האישי עם תמציות
  • הבקבוק לשמור בחדר שאין בו ממקורות קרינה כמו טלוויזיה, מחשב ועוד
  • להכניס את הבקבוק בארון סגור
  • לא לדבר בטלפון סלולרי כשבקבוק נמצא באיזור
  • אסור לשמור את הבקבוק בקירבה לשמנים ארומתיים, בסמים, שום, בצל, קפה שחור ותה שחור
  • את הבקבוק לשמור במקום חשוך, בטמפרטורה לא חמה מידי ולא קרה מידיאינדיקציות
מתח, עצבנות, עצבנות, רגישות במצב הרוח, תגובות אימפולסיביות, מיד במהלך ואחרי מתח פסיכו-רגשי מוגבר;
במצבי חרדה מוגברת שנקבעו באופן מצבי (בחינות, חתונות, לוויות, טיסות, מצבי קיצון וכו');
"תסמונת המנהל": מתח נפשי ממושך, עבודה יתר;
עם הפרעות פסיכוסומטיות שונות (כחלק מטיפול מורכב).

אופן נטילת, מהלך מתן ומינון
למרוח דרך הפה או על הלשון 4 טיפות 4 פעמים ביום.
כאשר נלקח דרך הפה, יש לדלל בכמות קטנה של מים (כ-30 מ"ל.)
במצבים חריפים, קח לפי הצורך.
הוראות מיוחדות
התרופה "אמבולנס": עוזרת להתמודד במהירות עם התרגשות, חרדה, תסיסה, עצבנות; לחץ מעודד ריכוז.
השפעה על יכולת הנהיגה בכלי רכב ומנגנוני בקרה
לא היו דיווחים על השפעת התרופה על נהיגה או עבודה עם מנגנונים הדורשים תשומת לב מוגברת.
רכבים
Star of Beitlehem
Rock Rose
Impatiens
Cherry Plum
Clematis

שיטות השימוש במונו-תכשירים "פרחי באך"

מדי יום, 4 פעמים ביום, 1-2 טיפות מתחת ללשון

מדי יום, 4 פעמים ביום, ממיסים 1-2 טיפות בכל נוזל שאדם שותה במהלך היום (תה, קפה, מיץ וכו').

להמיס מדי יום 3-4 טיפות מכל מוצר בבקבוק מים טריים ללא מוגזים (כל נפח) היא כמות המים לשתייה במהלך היום ב-4 מנות מחולקות.
אורך התהליך - מ-4 שבועות ויותר

תמציות באך

 
AGRIMONY
 מצבים נפשיים נסתרים

האדם מסתיר בעיות בתוכו. במראהו ובהתנהגותו הוא מנסה להראות שהכל כשורה. מכחיש את הבעיות שלו ודוחף אותן פנימה, הוא רק מגביר את הסבל.
אדם נסוג מלדבר ולחשוב על בעיות בכל דרך שהיא, עלול להיעזר באלכוהול או סמים, מחפש בידור, מחפש חברה וחברים, מתוך מחשבה שזה יעזור לשמור על השקט. הוא לא יכול למצוא נחמה רוחנית, הוא מפחד להיות לבד עם עצמו.

מתכונים הומאופטיים:
Agrimonia eupatoria Br10


 2 - ASPEN


פחד בלתי מוסבר
אדם חווה חרדה ופחד ללא סיבה מיוחדת. במצב זה אפשר לומר עליו ש"הוא רועד כמו עלה אספן". הוא מרגיש "עור אווז" ו"שערות זזות על ראשו" מפחד. אדם חווה פחד בחושך, שהגורם לו אינו ידוע או רואה "סיוטים". הוא מתגבר על ידי תחושות מוקדמות מעורפלות או ציפייה לאסון עתידי. האדם הוא אמונות תפלות מדי וניתן להציע בקלות, לעתים קרובות חווה התרגשות ללא סיבה ספציפית.

מתכונים הומאופטיים
Populus tremola Br10

BEECH - 3


חוסר סובלנות
אדם מתעצבן מההרגלים, החסרונות, הטעויות של אנשים אחרים, התנהגותם ומעשיהם. הוא אינו יכול להימנע מביקורת וגינוי אחרים, עסוק בחייהם, "קורא להם מוסר". הוא מבקר את כולם על חוסר השלמות, לעתים קרובות רואה רק את הצד השלילי של המצבים.

אדם לא לוקח בחשבון את ה"פגמים" של אחרים. במקום לחפש תכונות טובות באנשים, הוא נוטה להדגיש את החסרונות שלהם.

מתכונים הומאופטיים
Fagus sylvatica Br10


CENTAURY - 4


חולשת רצון, ציות מופרז
אדם עושה הכל בשביל אחרים. הוא אינו יכול לסרב לבקשותיהם, תוך פגיעה באינטרסים שלו, הפיכתו לקורבן של אנשים ללא חרטה, המנצלים את טוב ליבו ו"יושבים על הצוואר".

כשהוא דואג לעצמו אחרון ונכנע לאחרים, הוא אינו עוקב אחר הרעיונות והרצונות שלו, ולכן הוא מפספס הזדמנויות רבות בחיים.

מתוך הבנה שהוא לא יכול להראות תקיפות אופי, אדם צובר עצבנות כלפי עצמו, מתעייף.

קשה לאדם כזה לעמוד על שלו, כמו גם להיפטר מהרגלים רעים.

מתכונים הומאופטיים
Centaurium umbellatum Br9

CERATO - 5


זקוק לעצה ועידוד
קשה לאדם לעשות בחירה ולקבל החלטה. הוא מטיל ספק בעצמו וביכולותיו, זקוק כל הזמן לתמיכה, אישור ועצות של אנשים אחרים. בעת קבלת החלטה הוא אינו סומך על דעתו ולאחר קבלת החלטה מטיל ספק בנכונותה. לעתים קרובות הוא עושה רע, מסתמך על דעה של מישהו אחר יותר מאשר על עצמו.

אדם כזה "יודע" הרבה, צובר מידע, אבל לא מיישם את הידע שלו בחיים.

הוא פיתח אינטואיציה, אבל הוא בספק אם הוא יכול להעריך נכון את המצב. בניגוד לשיקול דעתו הנכון, הוא אינו פועל כהלכה, בהתאם לעצות של אחרים.

מתכונים הומאופטיים
Ceratostigma willmottiana Br9

CHERRY PLUM - 6


פחד מאיבוד שליטה על עצמו
האדם חווה מתח עצבני קיצוני. רגשות שליליים שהוא מעכב במשך זמן רב בתוכו עלולים להוביל אותו למצב של כעס וזעם.

אדם הגיע לנקודת המתח העצבים הגבוה ביותר, אינו יכול עוד להתאפק, ומבין שהוא על סף התמוטטות. זה יוצר פחד מאיבוד שליטה על עצמך.

מגיעות לאדם מחשבות שהוא כבר לא יכול לשלוט במעשיו. הוא מפחד לאבד את שפיותו, וחושב שבחוסר יכולת לעמוד בלחץ כזה, הוא יעשה משהו נורא.

מתכונים הומאופטיים
Prunus cerasitera Br10

CHESTNUT BUD - 7


חוסר יכולת ללמוד מטעויות העבר
אדם לא לומד מניסיונו ומטעויותיו. הוא פועל ומתנהג באותה צורה, מה שמוביל אותו לאותה תוצאה, לקיבעון, לתחושת "מעגל קסמים". מסיבות בלתי מוסברות, הוא שוב ושוב מוצא את עצמו בסיטואציות דומות, עושה דברים דומים.

נראה שהוא מנסה לברוח מעצמו, מסרב להכיר בסיטואציות שעמד בפניו.

מתכונים הומאופטיים
Aesculus hippocastanum Br10

CHICORY - 8


מניפולציות
אדם מגלה דאגה מתמדת, מוגזמת לזולת, עושה עבורם הרבה יותר ממה שצריך. הוא שומר קרוב אליו את היקרים לו, שולט ומכוון את חייהם וגם מבקר אותם.

אדם אוהב את החברה של קרובי משפחה וחברים, במיוחד כאשר הוא מרגיש שאחרים זקוקים לעצתו.

הוא משתמש בכוחו כדי לתמרן ולשלוט באחרים. אם לא נותנים לו תשומת לב ראויה, הוא מאשים אחרים בחוסר תודה, תוך גרימת רחמים עצמיים ואשמה.

אדם נותן את הרושם שהוא עושה הכל למען אושרם של אחרים. אבל, במציאות, הוא מערער את החיוניות שלהם על ידי מניפולציה שלהם.

מתכונים הומאופטיים
Cichorium intybus Br9

CLEMATIS - 9


מפוזר וחלמנות ,תקוע בעתיד
האדם חי בחלומותיו, הפנטזיות והמחשבות שלו. אין לו עניין בהווה, לעתים קרובות הוא עוזב את המציאות, מייחס לה חשיבות מועטה. הדמיון לוקח אותו לעולם פנטזיה, וחלומות מונעים ממנו ליהנות מההווה.

הוא חווה שעמום מתמיד, מוסח, קשה לו להתרכז ולהיות קשוב. הוא לא זוכר טוב, כי מחשבות תמיד נודדות לאנשהו.

אדם כזה אינו מגלה עניין בחיים האמיתיים ומסתתר בעולם הדמיוני שלו.

מתכונים הומאופטיים 
 Clematis vitalba Br9
CRAB APPLE - 10


תקוע על ניקיון פנימי וחיצוני, דחייה על עצמו
אדם עצבני, עסוק בשמירה על הטוהר האידיאלי של פנימי וחיצוני. הוא מדוכא על ידי פגמים קלים במראה שלו, הוא מחשיב את עצמו לא מושך, מגנה את עצמו. הוא מבין שאפילו בעיות קטנות של מראה או בריאות גורמות לדאגה ולייאוש.

אדם מרגיש צורך לנקות את הגוף לאחר מחלה. הוא מתרכז שלא לצורך באיזה נושא חסר חשיבות וחסר חשיבות, שסופג את דעתו ומחשבותיו, מונע ממנו לראות את העיקר.

הוא רוצה לנקות את הנפש והגוף מכל מה שגורם למטרד וגועל, להחזיר לעצמו את תחושת הפרופורציה, להיפטר מההרגל שנותן תחושת זיהום.

מתכונים הומאופטיים
Malus pumila Br10


ELM - 11


לחוץ מאחריות
אדם מרגיש מוצף מאחריות בעבודה, הוא מבין שהוא נושא בנטל עצום של אחריות. הוא לא מצליח להתמודד עם משימות אישיות ועסקיות רבות, חווה דכדוך ואובדן אמון.

הוא מוצף בתחושת אחריות בקשר למקרה הקרוב, והוא מרגיש שהוא לא יכול להתמודד.

אדם אינו מרוצה מתוצאות עבודתו, מה שמוביל לדיכאון.

מתכונים הומאופטיים
Ulmus procera Br10GENTIAN - 12


פיסימיזם
אדם מוותר מהר, מרגיש מיואש מסיבות מסוימות, מרגיש מאוכזב כשמשהו משתבש. הוא נחוש להיכשל.

מול קשיים הוא מחשיב אותם כבלתי עבירים, מאבד את הלב ואינו מאמין בעצמו, מכאן הוא נופל למלנכוליה. הוא מדוכא על ידי נסיבות בלתי צפויות ביישום תוכניות או התחייבויות.

הוא רואה את הצד השלילי של הדברים, חווה פסימיות בכל נסיבות חיים.

מתכונים הומאופטיים
Gentiana amarella Br9GORS - 13


חוסר תיקווה וייאוש
אדם חווה דכדוך עמוק, אובדן עניין בחיים עקב נסיבות קשות או מחלה. כישלונות או מחלות רבים הביאו אותו למצב של דיכאון וחוסר תקווה.

הוא רואה הכל "בשחור", אבדה לחלוטין תקווה ואמונה באפשרות של שינוי או החלמה. האדם מאוכזב ומיואש, כי כל המאמצים לא הניבו תוצאות ושיפורים.

הוא מבין שאי אפשר לעשות יותר ומרגיש שהוא יצטרך לסבול סבל עד סוף קיומו. הוא מוצא שזה חסר תועלת לנסות דברים חדשים ומסרב לפעול, מתוך מחשבה ששום דבר לא יעזור לו ועליו פשוט לוותר.

מתכונים הומאופטיים
Ulex europaeus Br9HEATHER - 14


אגוצנטריות, דברנות
אדם נהנה מחברה ושיחות, אוהב מאוד לדבר, מנסה ללכוד לחלוטין את תשומת הלב של בן השיח. הצורך שלו בחברה נובע מהרצון להרים מישהו שמוכן להקשיב. הוא עסוק בעצמו, עסוק בבעיותיו, במחלותיו, בזוטות היומיומיות שלו, דן בהן בכל הזדמנות אפשרית. עבורו חשובה ההכרה ותשומת הלב של אחרים.
האדם ממקד את השיחה בעצמו ואינו מקשיב כלל למה שבן השיח מנסה לומר לו. הוא מרגיש אומלל בלי תקשורת וחברה.

מתכונים הומאופטיים
Calluna vulgaris Br9HOLLY - 15

רגשות שליליות (קינאה, טינה, שינאה, כעס...)
אדם חווה קנאה, קנאה, עוינות, כעס ושנאה, ניתן להרגיע אותו במהירות בגלל זוטות.

הוא קולט בכאב כל ביקורת, מקנא ומנסה לנקום, לעתים קרובות מראה תוקפנות כלפי אנשים אחרים, לא סומך על אחרים, כל הזמן חושד בהם במשהו.

אדם לעתים קרובות ובלתי סביר מרגיש עלבון, מפחד להיות שולל, חווה תוקפנות, גירוי, הופך לזעם.

מתכונים הומאופטיים
llex aquifolium Br10HONEYSUCKLE - 16

תקוע בעבר

אדם נזכר לעתים קרובות בעבר, חווה נוסטלגיה, עצב וחרטה. הוא לא מרוצה ממה שהשיג וחושב שיכול להיות אחרת. חי בעבר, רגשות ואירועים חיוביים או שליליים, הוא אינו רואה סיכויים לעתיד.

זיכרונות תופסים את מחשבותיו עד כדי כך שאדם אינו חש עניין בהווה. הוא מנסה להבין את העבר ולפתור בעיות ישנות בדיעבד. הוא חושב על איך ההווה היה מתברר אילו אירועים מסוימים לא היו מתרחשים.

כשהוא חווה את קשיי החיים, אדם מתחיל לחשוב על הזדמנויות לא ממומשות בעבר.

מתכונים הומאופטיים
Lonicera caprifolium Br10HORNBEAM - 17


אצלנות, דחיית תכניות לאחר כך
אדם חווה תחושת עצלות, מתחיל את היום בתחושת עייפות. הוא שם דברים על השריפה האחורית, מרגיש עייף אחרי יום חופש. חסרה לו המוטיבציה לעשות את עבודתו היומיומית.

הוא לא יכול להיפגש ולהתחיל לפעול, למצוא לכך אלפי סיבות ותירוצים.

אדם סובל מחוסר התלהבות וייאוש מיום העבודה הקרב ובא, חוסר רצון לעבוד לאחר סוף השבוע גורם לו לירידה בכוחות הנפש, והופכים את המטלות היומיומיות לעבודות פרך.

מתכונים הומאופטיים
Carpinus betulus Br10IMPATIENS - 18


חוסר סבלנות, קצב חיים מהיר מידי
האדם חסר סבלנות ובררן, מהיר ופעיל, מגיב באלימות לאירועים. מתח מתמיד גורם לגירוי וחוסר סבלנות כלפי אנשים איטיים או אירועים איטיים.

הוא פותח עסק בהתלהבות, אבל מאבד עניין מבלי לחכות לתוצאה.

אדם עובד וחושב מהר, תופס רעיונות חדשים ומקבל החלטות באופן מיידי, אוהב לעבוד לבד, כי הוא מעכב על ידי האיטיות של אחרים.

מתכונים הולאופטיים
Impatiens glandulifera Br9LARCH - 19


ערך עצמי נמוך, רגשות נחיתה 
אדם סובל מ"תסביך נחיתות", אינו מאמין מספיק בעצמו, בכוחותיו וביכולותיו, מטיל ספק בהצלחה. הוא סבור כי לא יוכל לסיים את התיק בהצלחה. בגלל הפחד מכישלון הוא מוותר הרבה ומפספס הזדמנויות.

חסר לו התמדה והתמדה, הוא מרגיש נחות מאחרים, ואינו עושה שום פעולה, נותן לאחרים ללכת קדימה, נותן להם את האפשרות לדחוף את עצמו לרקע.

מתכונים הומאופטיים
Larix decidua Br10MIMULUS - 20


פחד ברור וידוע
אדם חווה פחד מסיבה כלשהי. זהו פחד שמתעורר מדי יום ואדם לא יכול להתמודד איתו. בשל העובדה שהפחד כל הזמן מלווה אדם, הוא מאבד את הביטחון העצמי.

אדם כזה הוא ביישן ומפחד, ביישן מאוד ונוח להתרשם, נבוך בקלות בחברת אחרים.

מתכונים הומאופטיים
Mimulus guttatus Br9MUSTARD - 21


גלי מצב רוח
אדם מתחיל פתאום וללא סיבה נראית לעין תקופה של מצב רוח קודר, דכדוך, דיכאון. הוא מאבד עניין באירועים המתרחשים בחייו. דכדוך ומצב רוח רע מלווים אותו ללא הרף.

אדם חש עצב עמוק ושום דבר לא עוזר לו להיפטר ממנו, לא בידור ולא ויכוחים סבירים. הוא לא חווה שמחה, לא יכול להכריח את עצמו לעשות כלום וליהנות מכלום.

אדם סובל מכך שהוא לא יודע איך לשנות את המצב ולא יכול להסביר לעצמו מצב זה.

מתכונים הומאופטיים
Sinapis arvensis Br10


OAK - 22

חולה עבודה, עייפות אך ממשיך לפעול

אדם אף פעם לא מעביר את העבודה והאחריות לאחרים, כל הזמן מתקדם, למרות קשיים שונים, לא מפסיק להילחם ולפעול, ולא מאבד תקווה. הוא עומד בעומסים עצומים, הן רגשיים והן פיזיים.

בעל אופי חזק, אחריות והתמדה, הוא בלתי נלאה במאמציו, נמצא תמיד בחיפוש, נלחם, לא נסוג, גם אם המצב חסר סיכוי.

אדם תמיד מוכן לעזור ובכך מעסיק את עצמו יתר על המידה. הוא מבין שהוא לא יכול לעמוד בלחץ ובמספר רב של אחריות על הכתפיים "שלו", ולכן יכול להישבר ולסבול. מרגיש עייפות וירידה וכוח, הוא מבין שהיכולות שלו על הגבול, הוא חווה מצב של ייאוש ודכדוך, אבל לא מראה זאת.

מתכונים הומאופטיים
Qercus robur Br9OLIVE - 23


עייפות רגשית ופיזית
אדם מרגיש מאוד עייף ותשוש כתוצאה מעבודה פיזית ונפשית קשה, חיים פעילים מאוד או מחלה ארוכה. הוא מבין שהוא על גבול היכולות שלו.

אדם אינו נהנה מהחיים ואינו מתמודד עם עבודתו בשל חוסר כוח רגשי ופיזי. בהיעדר זמן למנוחה ורגיעה, הוא מבין שהוא רוצה לבצע מטלות יומיומיות, חש עייפות מוחלטת, חוסר כוח וחשק.

מתכונים הומאופטיים
Olea europaea Br9PINE - 24


עשמה, עשמה עצמית
האדם מרגיש אשם וכל הזמן יתנצל על כל מה שמשתבש, גם אם זו לא אשמתו. הוא לא יכול לסלוח לעצמו על הטעות הקלה ביותר, ומאשים את עצמו בטעויות של אחרים. גם כשהוא משיג הצלחה, הוא דוחה את עצמו על מה שהיה יכול להיעשות אפילו טוב יותר.

בפנים נאחז באשמה ומגנה את עצמו בקלות, הוא מרגיש חסר תועלת ומיותר, לא מרוצה מיכולותיו.

הוא שואף לשפר את עצמו, מחפש פגמים ומבקר, עוסק ב"אכילה עצמית והלקאה עצמית", חווה תוקפנות, אותה הוא מכוון פנימה.

מתכונים הומאופטיים
Pinus sylvestris Br10RED CHESTNUT - 25


דאגנות על קרובים
אדם דואג יותר מדי לקרובי משפחה וחברים, שלומו שלו אינו נוגע לו. חרדה חזקה הופכת לפחד וסימנים מבשרים על חוסר מזל.

הוא דואג ובטוח שהדבר לא מורגש, בעוד שהוא לא מבין שהדאגות והפחד שלו פוגעים במי שהוא אוהב.

אדם מעמיס על אנשים טיפול ותשומת לב, עושה זאת מתוך כוונות טובות, אך במקביל אהבתו מתפתחת לתלות וחיבה עזה.

מתכונים הומאופטיים
Aesculus carnea Br10ROCK ROSE - 26


פניקה
אדם חווה פחד חזק ובלתי נשלט, הופך לפאניקה ואימה. הפחד ממש "משתק" אותו.

הוא חווה "אימת תמותה" ללא קשר לסיבות. זהו פחד שאי אפשר להתמודד איתו, ולכן אדם מאבד את נוכחות הנפש שלו, נתון לחסדי אירועים או נסיבות.

נראה לו שהכל אבוד, ורק נס יכול לעזור, "הלב נכנס לעקבים" והאדם לא יכול לחשוב בבהירות.מתכונים הומאופטיים
Helianthtmum nummularium Br9

ROCK WATER - 27

פרפקציוניזם, דיכוי רצונות
אדם מנהל חיים קפדניים ומדודים, הולך בעקבות רעיונותיו, האידיאלים והאמונות שלו, מונע מעצמו את שמחות החיים וההנאות, מדכא את צרכיו הטבעיים. יש לו אופי חזק, תובעני מעצמו ומאורח חייו, יש לו אידיאל נעלה לשאוף אליו. אדם רוצה להיות טוב יותר מאחרים, נותן את עצמו דוגמה לאחרים, מראה את עליונותו.

הוא אוהב יתר על המידה דיאטה, פעילות גופנית, דיסציפלינות רוחניות, עבודה וכופה את אורח חייו על אחרים.

אדם נמצא במתח מתמיד, רציונלי מדי, מאבד את שמחת החיים.

מתכונים הומאופטיים
Aqua petra Br9SCLERANTUS - 28


קושי בהחלטה בין שני עניינים
קשה לאדם לקבל החלטה. הוא ממיין את האפשרויות, אינו יכול לבחור סופית ואינו מבקש עצות מאחרים. כשהוא עושה כמה דברים במקביל, הוא לא יודע באיזה מהם לבחור. מוסחת בקלות ומשנה תחומי עניין.

האדם נוטה לשינויים במצב הרוח. הוא נע בין שמחה ועצב, עליזות ואדישות, פסימיות ואופטימיות, צחוק ודמעות.

אינו דבק בנקודת מבט אחת, משנה את דעתו לעיתים קרובות, קופץ מנושא אחד לאחר במהלך שיחה, אינו עומד בהבטחותיו.

מתכונים הומאופטיים
Scleranthus annuus Br9STAR OF BETHLEHEM - 29
Шок — Википедия

Анафилактический шок: симптомы, диагностика и лечение

шок - Сток картинки - iStock


מצב לאחר הלם
אדם נמצא במצב של הלם או אינו יכול להתמודד עם תוצאותיו (חדשות רעות בלתי צפויות, אכזבה, פציעות פיזיות, פחד חמור, אסונות). הוא זוכר עד היום את המצב שגרם לזעזוע, לא יכול לשרוד אותו וסובל ממנו.

ייתכן שהוא רגוע ברגע ההלם, אך בהמשך, שבועות, חודשים ואף שנים לאחר מכן, תבוא לידי ביטוי השפעת ההלם, בעוד שהאירוע שהיה נקודת ההתחלה נשכח מזמן. אפשר לדכא הלם, אבל אם אדם חווה הלם, תמיד יש השלכות.

אדם זוכר מצבי חיים, תחושות לא נעימות, ומבין שהוא לא יכול לשרוד את זה, לא רוצה לזכור ולדבר על זה.

מתכונים הומאופטיים
Ornithogalum umbellatum Br10

SWEET CHESTNUT - 30


כאב של אובדן, פרידה ואכזבה
אדם חווה תחושת חוסר תקווה, רגשות קשים ו"עוגמת נפש", שמובילה לרוב לייאוש מוחלט. הוא חווה משבר חיים חמור ואינו יודע מה לעשות.

כשהוא שומר על שליטה על רגשותיו, שומר אותם בתוך עצמו, הוא סובל כל כך עד שנדמה שזה מעבר לכוחותיו.

אדם סובל ביציבות ייאוש, אך נדמה לו ש"הכוחות עומדים להיגמר". הוא מרגיש ללא עזרה והגנה. נדמה לו שאין לו לא עבר ולא עתיד, נשאר רק ההווה ללא תקווה.

מתכונים הומאופטיים
Castanea sativa Br10VERVAIN - 31


התלהבות יתר
אדם אוהב לעבוד קשה ולא נסוג עד שהוא משיג תוצאה מבריקה, הוא נהנה לבצע משימות קשות. הוא מלא התלהבות, בטוח בצדקת דעתו ומשכנע בה אחרים. בחתירה למטרה הוא מצליח, אבל עושה דברים שעולים על כוחו הפיזי.

כשמשהו לא קורה מספיק מהר, הוא מתאמץ עוד יותר, ולכן הוא כל הזמן חווה מתח רגשי, מבזבז את האנרגיה שלו בצורה לא רציונלית, לא מסוגל ליהנות מתוצאות עבודתו. הוא לא מרגיש צורך במנוחה ורגיעה, הוא מתעצבן כשהוא לא יכול לעשות כל מה שהוא רוצה.

מתכונים הומאופטיים
Verbena Officinalis Br9VINE - 32


חוסר גמישות, רצון לשלוט
אדם גס רוח, סמכותי ואכזרי, מדכא אחרים ושולט בהם, דורש ציות ללא עוררין, רוצה שיכירו אותו.

הוא בטוח בעצמו ומאמין שרק מעשיו ודעותיו נכונים. אדם מראה את כוחו, בעודו חסר רחמים, לעולם אינו מטיל ספק בעליונותו, כופה את רצונו על אחרים.

הוא אינו מכבד את האינדיבידואליות של האחר ואין לו רצון לשכנע ולהסכים עם דעתם.

מתכונים הומאופטיים
Vitis vinifera Br9WALNUT - 33
הגנה והסתגלות לשינויים והשפעות חיצוניים
אדם חווה קשיים פסיכולוגיים הקשורים לשינויים משמעותיים בחיים. או שהתקופה הזו כבר נותרה מאחור, אבל קשה לו להסתגל ולהתרגל לתנאים חדשים.

הוא רוצה להגן על עצמו מפני השפעות חיצוניות אם הוא הושפע מאדם חזק יותר או מנסיבות חיים.

אדם רוצה לשנות את חייו, לזנוח סטריאוטיפים מיושנים ונסיבות מבוססות, הוא רוצה להרוס הגבלות ואיסורים, להתחיל את החיים "מאפס", אבל הוא מתקשה להתגבר, "לעשות צעד".

מתכונים הומאופטיים
Juglans regia Br10WATER VIOLET - 34


גאבתנות, ניתוק, סנוביות
האדם מעדיף בדידות ובדידות; שומר על ריחוק ביחסים עם אנשים, קשה ליצור קשר, מגלה איפוק. הוא עצמאי ואינו זקוק לתקשורת מתמדת. הוא פותר את בעיותיו בעצמו ואינו סובל כשאחרים מתערבים בענייניו. אבל יום אחד, הוא עלול להרגיש מבודד מאחרים.

הוא אוהב בדידות, כי הוא רגוע בפנים. אדם סובל את כל ניסיונותיו ודאגותיו בשתיקה, ואינו מטריד אחרים. זה גורם לו להיות גאה וקצת מרוחק, שומר על מרחק.

מתכונים הומאופטיים
Hottonia palustris Br9WHITE CHESTNUT - 35


מחשבות שוו, כפייתיות
אותן מחשבות מסתובבות כל הזמן בראש, ומונעות מאדם להתרכז או לגרום לנדודי שינה.

הוא חושב שוב ושוב ושוב ושוב. מצב כזה לא מוביל לפתרון בעיות, מצמיג, גורם למתח, לא מאפשר להירגע, מונע ממך להתרכז בדברים חשובים ולהתמודד בצורה מלאה עם העבודה.

פעילות נפשית מוגזמת מובילה את האדם לירידה בקשב ועייפות רגשית.

מתכונים הומאופטיים
Aesculus hippocastanum Br9

WILD OAT - 36


קושי לבחור דרך החיים ומטרות החיים
אדם לא יכול לבחור את ייעודו בחיים, לא יודע לאן ללכת, לא יכול לקבל החלטה חשובה. הוא לא מרוצה מעצמו, מהחיים ומההישגים המקצועיים שלו, הרבה פעמים נסחף לפרויקטים חדשים, מנסה הרבה דברים, אבל שום דבר לא מביא לו סיפוק.

אדם מתאמן בקלות, בעל כישרונות ויכולות רבות, אך אינו יודע בדיוק היכן הוא יכול להשתמש בהם. מנסה למצוא מקום בחיים, הוא מנסה את עצמו בתחומי פעילות שונים, מרבה לשנות את מקצועו, עבודתו, תחביביו.

מסיבה זו, הוא מוצא את עצמו באיחור בחיים, מרגיש לא מסופק.

מתכונים הומאופטיים
Bromus ramosus Br9WILD ROSE - 37

אדישות, חוסר מוטיבציה
אדם חווה אדישות, תופס כל מה שקורה כבלתי נמנע, "שילב ידיים והולך עם הזרם". אין לו רצון לשנות דבר, הוא מרגיש אדישות לכל מה שקורה.

אדם מדד את עצמו וציית לנסיבות החיים, אינו מתלונן ואינו עושה מאמצים לשנות את המצב, חושב שהכל לשווא ואינו מאמין בכוחו שלו, חי ללא שמחה והנאה.

הוא לא מוצא תמריץ ומוטיבציה לשנות משהו.

מתכונים הומאופטיים
Rosa canina Br10WILLOW - 38
טינה, חוסר צדק, רחמים כלפי עצמי
אדם חש כל הזמן טינה, חושב שלא היו ראויים לניסיונות שנפלו בחלקו. הוא מוצף ברחמים עצמיים, הוא מאשים אחרים בטעויות שלו. הוא מרגיש שחסר לו גורל באופן לא הוגן וסובל.

בהבין שהוא קיבל יחס לא הוגן, הוא מקנא במזלם הטוב, בבריאותם ובאושרם של אחרים. קוראים לו "גרושה", הוא מפיץ סביבו חוסר תקווה וייאוש.

האדם אינו מגלה עניין בענייניהם של אחרים, למעט אותם מקרים בהם ניתן לעקוץ ולגנות את המזל, האופטימיות או האושר של מישהו.

מתכונים הומאופטיים
Salix vitellina Br10logo בניית אתרים