|לפרטים: 054-8009642 | הלילך 18, קומת קרקע, ירושלים 96625


24/7 
צוות רפואי והוליסטי -  גברים (עצמאים)
לגברים / לנשים  / לזוגות 

זימון תורים :   054-8009642   הלילך 18, קומת קרקע, ירושלים  צוות  |

צוות רפואי והוליסטי -  גברים (עצמאים)
 לגברים, לנשים , לזוגות 

24/7


טיפול בפחדים בירושלים

פחד הוא הרגש האנושי החזק והטבעי ביותר, מנגנון הישרדותי. הוא מורכב משתי תגובות עיקריות לאיום הנתפס: ביוכימי ורגשי.

תהליך ביוכימי ייחודי מתרחש בגוף ללא שליטה מודעת של אדם. בעזרתו, הגוף מתכונן להילחם או לברוח מסכנה. תגובה זו נקראת גם "הילחם או ברח" והיא מהווה הגנה אבולוציונית.

התגובה הרגשית לפחד, בניגוד לתגובה הביוכימית, היא די אישית. יש אנשים שמחפשים כל הזמן אדרנלין: ללכת לספורט אתגרי, להעדיף נהיגה מהירה ומסוכנת, לצפות בסרטי אימה. אחרים מגיבים בצורה שלילית לתחושות של פחד, נמנעים ממצבים כאלה בכל מחיר.

הסיבה לכך היא שפחד כרוך בחלק מאותן תגובות ביוכימיות במוח כמו רגשות חיוביים. בתקופות של סכנה, הגוף משחרר את הורמון האדרנלין. לאחר פגיעתו, מתרחשת הרפיה, אופוריה, ובלוטת יותרת המוח מייצרת כמות גדולה של אנדורפינים. זו הסיבה שחלק מהאנשים הופכים למה שנקרא "מכורים לאדרנלין". הם אוהבים לחוות תחושת אושר וסיפוק לאחר שהסכנה חלפה.

מאמינים שאדם חווה לראשונה תחושת פחד בגיל שישה חודשים. הילד מפחד לאבד את אמו ולהיות רעב. קרוב יותר לשנה השנייה, מופיעים פחדים חדשים. הילד עלול לפחד מרעש חזק, מבדידות, עונש של הורים, זרים, חושך, צללים.

עד גיל שש ילדים נוטים לדאוג לגבי התרחשות אפשרית של מלחמות, אסונות טבע, התקפות שודדים, מוות. גם פחדים רפואיים אצל ילדים אינם נדירים: פחד ללכת לרופא, לבצע הליכים רפואיים שונים, כאבים.

אצל מבוגרים, הפחדים מגוונים מאוד. אלה כוללים: פחד גבהים, מרחבים פתוחים או סגורים, המונים, דיבור בפני קהל, טיסה, גשרים, מנהרות, בעלי חיים, רוחות, רעמים וברקים, אש, קרינה, חרקים, נחשים, רופאים, כאב, דם, חיידקים, חיסונים, זריקות , פחד למות ממחלה ועוד רבים אחרים.

מכיוון שאדם נוטה לפחד ממשהו מעת לעת, זוהי תגובה נורמלית של הגוף שלנו, המשקפת את הביצועים של פונקציות מגן. חוויה נפוצה מסוג זה היא הפחד מכאב. כשהוא חווה כאב בעבר, האדם מנסה להימנע מלחזור על תחושה זו ברמה הרגשית, והפחד פועל כמנגנון הגנה. רגש הפחד במקרה זה מוצדק.

עם זאת, לפעמים זה יכול גם ללבוש צורות פתולוגיות הדורשות התערבות של רופאים. לדוגמה, אדם שלא מבין איך להיפטר מפחד אובססיבי מכאב, מנסה לא לבקר רופא או לטפל בשיניים שלו במשך זמן רב. במקרה זה, לפחד יש תפקיד הרסני ובכך יש להילחם. לרפואה המודרנית יש שיטות הרדמה שונות, ולכן הפחד מכאב הוא לרוב פסיכולוגי באופיו.

אין לבלבל את תחושת הפחד עם פוביה. אנשי מקצוע בתחום בריאות הנפש מציינים שההבדל העיקרי ביניהם טמון בעוצמת התגובה הרגשית ובהשפעתה על חייו של אדם.

פוביה אמיתית גורמת לחרדה שאינה פרופורציונלית לאיום הנתפס ומונעת מהאדם לתפקד. לדוגמה, הפחד מטיסה במטוס יכול בדרך כלל לגרום לאדם לחוש חרדה מסוימת לגבי הנסיעה הקרובה, וזה נורמלי. אירופוביה, לעומת זאת, תאלץ אותך לחפש דרך תנועה חלופית (ולרוב פחות נוחה, אך יקרה יותר), ותגרום גם לביטויים פיזיים של ההפרעה (הזעה, רעד, בכי), אימה ופחד פאניקה. .


טואול - בניית אתרים