הנהלה : 02-6430051   |לפרטים: 054-8009642 | קוסטה ריקה 27, (עיר גנים) ירושלים 96625

24/7 
צוות גברים
לגברים / לנשים / לזוגות 

הנהלה :   02-6430051     | זימון תורים :   054-8009642   | קוסטה ריקה 27, ירושלים  צוות  |

צוות גברים בלבד
טיפולים לגברים, לנשים, לזוגות 

24/7

  1. דף הבית
  2. /
  3. כללי
  4. /
  5. בה"ס להשתלמות "שיפור מגע"

 

  מה חדשפרויקט חדש בקליניקה

בה"ס להשתלמות "שיפור המגע"

אודות.

אנו מתכוונים בעוד שנה לפתוח בית הספר מיוחד לבוגרי מכללות לרפואה משלימה - למעסים ומעסות מדופלמים. למה הגיע ראיון הזה ולמה זה חשוב?  חקרנו נושא על איכות מעסים
בארץ. רוב המסיימים של מכללות יוצאים לאחר קורסים ברמה מקצועית נמוכה מאוד. שמי מיכאל קופובצקי  - מנהל הקליניקת עיסויים "MASLULTANTRA" בירושלים וגם מנהל בית הספר ,פיפור המגע" (בעתיד הקרוב". אני בעצמי למדתי המון על מנת להגיע לרמה מקצועית גבוהה. את הבסיס קבלתי כמובן בברית המואצות - זה לא סוד שבמולדת שלי לימדו עיסוי ברמה גבוה ביותר - אני ומאות מומחים במקצוע הבאנו ארצה תרבות המגע. יש לי זכות לגלות פשלות של מערכת החינוך אלטרנטיבי במיוחד בנושא העיסויים. אספר לכם איך למדתי עיסוי בסיסי, אשר בארץ מגדירים - כעיסוי שוודי הוליסטי. במשך שנתיים נטו ביקרתי במכללה במוסקווה 5 פעמים בשבוע (7 שעות כל מפגש) במשך שנתיים. אורך הקורס היה 3350 שעות לימוד - זה אורך של קורס בנושא "עיסוי בסיסי". לאחר סיום הקורס - עברנו מבחן סיום (שלב א'ׂ). את התעודה קבלנו רק לאחר סיום הסטאז'. ממה היה מורכב הסטאז'? זה בעצם המשך תהליך הלימודים אך רק מעשים - במשך 10 חודשים עבדנו במחלקות שונות בבתי חולים ומחלקות פיזיותרפיה ושיקום אך מתחת פיקוח של מדריכים אישיים. אורך כללי של סטאז' היה 1600 שעות סטאז'. לאחר סטאז' קבלנו המלצות מכל המחלקות איפה שעבדנו וחזרנו שוב לבית הספר למבחן ממשלתי (שלב ב'). בסה"כ למדנו במשך 4950 שעות לימוד כולל סטאז'.
מה היה מיוחד בכל התהליך לימודים שלנו? סדר לימודים ומשמעת מאוד-מאוד רציני. אתאר כאן רק על תהליך שיפור מגע מה שמסביר למה הלימודים היו כל כך ארוכים. כל טיפול מה שלמדנו בקורס כלל כ-50-60 תנועות לפעמים יותר. כל סטודנט קיבל אסיסטנט אישי, אשר היה אחראי על התקדמות של הסטודנט. כל יום במשך 4 שעות ללא הפסקה הגענו לכיתת תירגול. ולאחר הפסקה של חצי שעה ביקרנו לכיתת לימודים עם מורה. כל יום במשך 4 שעות בכיתת תירגול "שיפשפנו" רק תנועה אחת. לאותה תנועה חזרנו לפחות מאלפיים פעם. היו מקרים  שעבדנו על אותה תנועה במשך שבועיים עד שהגענו לאיכות הנדרשת. כל התהליך לימודים ותרגילים הזכירו חזרות בבלט. חוץ מזה, לאחר לימודים ועבודה בכתת תירגול בערב חזרנו שוב לכיתת תירגול עם מתלמד והמשכנו לעשות שיעורי בית. בזה חינוך עיסוי בברית המואצות וגם עכשיו ברוסיה אחד מהגבוה ביותר בעולם. אני זוכר שלפני תחילת הלימודים וגם במשך כל לימודים מורים אמרו לנו שאנו לא נחכה לקומפלמנטים כי הם הורסים את מעסה. כולנו צריכים לשאול את מורה לא שאלות:" האם הוא אהב איך אני עובד? / מה היה טוב היום?
השאלות הבריאות ביותר - מה היה גרוע אצלי? מה ואיך כדאי לשר בי ובעבודה שלי?" בארץ יותר מדי מחמאות ובמיוחד יותר מדי מעודדים את תלמיד שגורם לגאבתנות וכאשר הוא יוצא מדופלם בראש שלו מופיע רק דבר אחד עד כמה אני טוב, כמה עיסוי שלי מוצלח. זאת גישה באמת לא נכונה. בוגר מכללה אם רוצה לגדול ולהתקדם חייב במשך שנה שנתיים לפחות, לשאול את עצמו - מה כדאי לי לשפר בעיסוי שלי?

לאחר כל התהליך לימוד מורים אמרו לנו שכל אחד מאיתנו רק עכשיו מתחילים להתקרב למקצוע החדש שלנו. מה קורה בארץ. בערך במשך 4-5 חודשים תלמידים לומדים - 1-2 פעמים בשבוע (4 שעות כל מפגש). 16-32 שעות בחודש. בסה"כ לא יותר מ-150 שעות לימוד + 20 שעות סטאז' ואתהתעודה מקבלים מיד לאחר מבחן די פורמלי. מה הכי מדאיג בכל התהליך לימודים בארץ בכיוון רפואה משלימה? 
לאחרונה חפשתי עובדים חדשים שסיימו מכללות. פרסמתי הודעות באינטרנט - הגיעו לקליניקה בערך 60 מועמדים (בוגרי מכון וינגייט ורידמן)  ולא קבלתי אף אחד - היו מלאי גאווה ועיסויים שהם הציגו היה בלתי מקצועי. זה מאוד עצוב.

מסיבה הזאת החלטתי לעזור לאנשים שבחרו את המקצוע המדהים. סטודנטים הפוטנציאלים  אמורים לעבור שיחה קצרה כדי להבין האם הוא מוכן לילמוד ברצינות, האם אם יש לו כישרון כמעסה. הוא צריך להכין מראש טיפול עשיר בלתי שגרתי, מגניב, מעניין. 
עבור קורס סטודנטים ישלמו לא מראש כי רוצוי שירגישו חופשי בלי התחייבות. בחודש הראשון סטודנט ישלם עבור חודש הראשון ואחרון ובהמשך ישלמו בסוף כל חודש עבור חודש הבא 1000 ש''ח. אורך הקורס 24 חודשים. אורך יום לימודים 7 שעות. תדירות לימודים - 4 פעמים בשבוע.
חובה לרכוש מיטת עיסויים איכותי וביטחוני, מדים לבנים, חמאות גוף איכותיות, כלי כתיבה

עיסוי בארבע ידיים (דוגמאות) - חומר לימודי
רובריקה זאת חשובה לבניית טיפול (ב-4 ידיים) - כאן אנו מציגים סרטונים רבים עם טכניקות שונות. כאשר דואט מטפלים מחפשים דרך חדשה, תמיד חוץ מדימיון פנימי כדאי לראות עיסויים המוכנים וכדאי לנצל ניסיון של מעסים אחרים.


https://www.youtube.com/watch?v=Ew0JvzSerR4טואול בניית אתרים